Walka z Cellulitem i porady CV

Wpis

czwartek, 23 czerwca 2016

Pierwsze kroki na rynku pracy - W Niemczech musisz mieć dobre CV

Rynek pracy to dzisiaj prawdziwe wyzwanie dla każdego, kto rozpoczyna poszukiwanie pracy. Obecnie bez dobrego cv trudno znaleźć jakiekolwiek zajęcie. Z tego powodu powstały cały rynek usług konsultingowych dla osób chcących przygotować dobre curriculum vitae.

 Jeżeli jednak zamierzamy szukać pracy, do której wymagana jest znajomość języków obcych, zadanie jest podwójnie trudne. Zwłaszcza jeśli potencjalny pracodawca chcąc sprawdzić znajomość naszego języka, wymaga na przykład cv po niemiecku. Jest to dosyć powszechne obecnie, ale wymaga szczególnej staranności jeśli jest to nasze pierwsze zetknięcie z pisaniem cv. Wszystkie szczegóły mają znaczenie, dlatego nie warto pisać do w pośpiechu. Wzór CV po niemiecku bez problemów znajdziemy w sieci, warto jednak zastanowić się czy bezmyślne kopiowanie czyjegoś szablonu ma sensu.

Dużo ciekawszym rozwiązaniem jest próba samodzielnego opracowania życiorysu, w oparciu o wymagane standardy. Wtedy mamy pewność, że nie dojdzie do kuriozalnej pomyłki i nie wpiszemy zainteresowań, które w ogóle nie są nasze.Z pewnością kluczowa jest uczciwość jeśli chodzi o opisywanie naszego wykształcenia i umiejętności, bez tego bowiem trudno oczekiwać, że ktokolwiek na rynku pracy potraktuje nas poważnie.

Cv to nasza wizytówka i powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby dobrze nas reprezentowała, zwłaszcza gdy staramy się po pracę, która ma być ważnym ogniwem w planowanej przez nas karierze.Najważniejsze to mieć pomysł na siebie i konsekwentnie go realizować, nawet jeśli po drodze spotykamy wiele przeszkód. Pisanie cv jest pierwszym krokiem do skutecznej realizacji naszych planów zawodowych.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
zwalczcellulit
Czas publikacji:
czwartek, 23 czerwca 2016 01:35

Polecane wpisy

Kategorie

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa